1. MARTINA NAVRÁTILOVÁ 278 bodů. Je paradoxní, že k tomu, aby se dostala nahoru, musela někdejší tenistka opustit Československo. Body jí možná přinesl i její globální boj za práva homosexuálů a lesbiček. Martina Navrátilová je zřejmě jediným dnešním Čechem, který dokázal být v něčem nejlepší na světě celých deset let.
2. VÁCLAV HAVEL 276 bodů. Dlouholetá stálice, celosvětově uznávaný politik. V Česku bývá v poslední době často kritizován za to, jak si vede v prezidentském křesle. Image prezidenta se totiž změnila: z nesmělého dramatika, který přispěl k pádu komunismu, se stále více stává praktický politik. Na významu tím však rozhodně neztrácí.
3. DOMINIK HAŠEK 258 bodů. Nejlepší hokejový brankář na světě je typickým příkladem úspěchu, který přišel po dlouholeté tvrdé práci. V posledních letech se Hašek stal sběratelem cen v NHL. Loňské volání "Hašek na Hrad" po triumfu na olympijských hrách v Naganu utkvělo pevně v paměti i hokejovým analfabetům.
4. MILOŠ FORMAN 252 bodů. Přestože v posledních letech dost zlenivěl, je stále nejvýznamnějším představitelem českého filmu v zahraničí. Mezi jeho nejslavnější filmy patří Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus a Valmont. Svoji popularitu přiživil před třemi lety snímkem o pornomagnátovi Larrym Flyntovi.
5. VÁCLAV KLAUS 243 bodů. Jeho význam v polistopadové éře Československa a ČR je nezpochybnitelný. Působí dojmem, že zná recept na všechno. ODS by bez něj ve volbách jen paběrkovala.
6. JAROMÍR JÁGR 240 bodů. Od dětství dělejte každé ráno dřepy, kydejte hnůj na rodinné farmě a když se k tomu naučíte bruslit, bude na vás na ledě každý krátký. Příklad zaslouženého úspěchu.
7. ZDENĚK SVĚRÁK 237 bodů. Působí dojmem člověka, na něhož je dobré se obrátit o radu nebo pobavení. Kromě bádání v životě a díle Járy Cimrmana ještě stihl získat Oscara.
8. TOMÁŠ BAŤA 236 bbodů. Obouvá lidi na všech kontinentech. To je jistě dostatečný důvod pro jeho umístění. Pro mnoho obyvatel ČR je symbolem starých dobrých časů a poctivého řemesla.
9. IVAN LENDL 232 bodů. Bývá označován za tenisového dříče, který mnoho talentu nepobral. Navíc je trochu smolař, protože nevyhrál Wimbledon. Jinak ale vyhrál skoro všechno.
10. KAREL SCHWARZENBERG 228 bodů. Šlechtic ze starých dob. Po letech v exilu se vrátil, aby krátce radil prezidentovi. Podniká i v ČR -vyrábí becherovku a vydává Respekt.
11. MILAN KUNDERA 225 bodů. Spisovatel, který si světové uznání vydobyl dílem v Československu a dílem později ve Francii. Každá jeho kniha je očekávána s napětím.
12. PAVEL TIGRID 207 bodů. Spisovatel, publicista, autor rozhlasových her, prezidentův poradce. Nyní věnuje svůj čas také koordinační radě diskusního fóra v rámci česko-německé deklarace.
13. JAN SVĚRÁK 205 bodů. Má na kontě oscarový, nejdražší i nejlevnější český film. I kdyby natočil dokument o sjezdu politické strany, kina by byla spolehlivě plná.
14. VLADIMÍR ŽELEZNÝ 204 bodů. Šéf Novy je takřka neomezeným vládcem obrazovek v českých domácnostech, vynikajícím manipulátorem s fakty, diváky a Radou pro rozhlasové a televizní vysílání .
15. MILOSLAV VLK 201 bodů. Kardinál, o němž se mluví i v souvislosti s nástupnictvím po papeži Janu Pavlu II. Je partnerem vládám, po kterých chce navrácení komunisty zabaveného majetku.
16.-17. JOSEF ŠKVORECKÝ 196 bodů. Exilový vydavatel českých spisovatelů, kteří byli dříve v Československu v nemilosti. Sám je významným autorem sklonku padesátých a šedesátých let.
16.-17. KAREL GOTT 196 b . Nejznámější představitel české pop music v zahraničí. Je autorem několika obrazů a politologických tvrzení (např. že svět řídí hrstka neznámých jedinců).
18.-19. JANA NOVOTNÁ 193 b . Tenistka, která se už asi nestane světovou jedničkou. Je jí vyčítána nervová labilita, kvůli které tak dlouho čekala na vítězství ve Wimbledonu.
18.-19. VLADIMÍR JIRÁNEK 193 b . V polistopadové éře je jedním mála kreslířů, který pomocí svých vtipů glosuje domácí politickou scénu. Proslul také vtipem, kvůli kterému se mnozí lidovci cítili uraženi.
20.-21. LUCIE BÍLÁ 190 b . Suverénně nejpopulárnější česká zpěvačka a tvář televizní obrazovky. Z neposlušných tenisek se dopracovala až po bok Václava Klause. Zároveň se věnuje charitě.
20.-21. JOSEF TOŠOVSKÝ 190 b. Guvernér České národní banky, který se do jejího čela vrátil po krátké epizodě v čele překlenovací vlády. Vládne české měně a moc toho při tom nenamluví.
22. JOSEF LUX 180 b . Někdejší šéf KDU-ČSL . Je znám jako velmi obratný stratég. Za to ho neměli rádi zejména příznivci ODS . Nyní trpí leukemií a čeká na vhodného dárce kostní dřeně.
23.-24. PAVEL PAFKO 173 b . Mezi odborníky oceňovaný chirurg, o jehož existenci se široká veřejnost dozvěděla ve chvíli, kdy úspěšně bojoval o život prezidenta Václava Havla .
23.-24. DANA NĚMCOVÁ 173 b . Bývalá disidentka věnuje nyní téměř všechen svůj čas pomoci uprchlíkům. Angažuje se také v problematice dodržování lidských práv.
25. MAGDALENA KOŽENÁ 172 b . Vynikající mezzosopranistka, která v podmínkách České republiky bourá některá tabu spojená s operním zpěvem. Stala se velkou hvězdou i pro česká média.
26.-27. KAROL SIDON 170 b . Český zemský rabín, spisovatel, scenárista, dramatik. Než stanul v čele české židovské komunity, prošel za komunismu několika dělnickými profesemi.
26.-27. ZDENĚK KESSLER 170 b . V současné době předseda Ústavního soudu. Z této pozice se již několik let vcelku úspěšně snaží bránit zdravý rozum v obklíčení sešněrované české legislativy.
28. LIBOR PEŠEK 169 b . Vynikající dirigent, který dlouhá léta vedl liverpoolský filharmonický orchestr. V současnosti je uměleckým ředitelem Pražského jara. Je Rytířem Britského impéria.
29. JAN ŠVEJNAR 168 b . Ekonom, ředitel Národohospodářského ústavu AV ČR. Mezi jeho specializace patří problémy transformace ekonomiky v postkomunistických zemích.
30. DAGMAR PECKOVÁ 166 b . Vynikající pěvkyně, která koncertuje po celém světě. Do povědomí těch, kteří se o zpěv nezajímají, se dostala, když na mistrovství Evropy v kopané zpívala českou hymnu.
31. VĚRA CHYTILOVÁ 164 b . Filmová režisérka. Kromě natáčení filmů se angažovala v privatizaci ateliérů Barrandov . Její poslední celovečerní film získal letos jednoho z Českých lvů.
32. MICHAEL KOCÁB 160 b . Skladatel, rockový hudebník, politik, podnikatel. V politice proslul především dohledem na odsun sovětských vojsk z Československa.
33. OTAKAR MOTEJL 159 b . Jediný bezpartijní ministr Zemanova kabinetu má za úkol zreformovat české soudnictví. Dříve byl předsedou Nejvyššího soudu, předtím hájil disidenty.
34. KATEŘINA NEUMANNOVÁ 158 b . V současnosti nejlepší česká lyžařka, která byla na zimních olympijských hrách v Naganu poněkud neprávem ve stínu hokejistů.
35. DAGMAR HAVLOVÁ 156 b . Bývalá herečka, nyní manželka prezidenta Václava Havla . Z této pozice se zabývá charitativní činností. Část veřejnosti ji přijímá jako kontroverzní osobnost.
36. ZUZANA ROITHOVÁ 152 b . Lékařka a senátorka. Z postu ředitelky vinohradské nemocnice se dostala na krátkou dobu přímo do ministerského křesla. Po návratu do nemocnice ji nový ministr vyhodil.
37.-38. IVAN HLINKA 151 b . Muž, který svůj život zasvětil hokeji - nejdříve jako hráč, později jako trenér. Mimo okruh fanoušků pronikl díky svému podílu na zlaté medaili z olympiády v Naganu.
37.-38. VÁCLAV FISCHER 151 b . Podnikatel, který proslul především tím, že Čechům ve velkém přiblížil "léto v zimě". K jeho dobrému jménu přispívá i to, že jeho kancelář zjevně nekrachuje.
39. MILENA ČERNÁ 150 b . Lékařka, autorka 16 odborných publikací. Je ředitelkou Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Zabývá se mimo jiné integrací zdravotně postižených.
40.-41. VIKTOR KOŽENÝ 148 b . Podnikatel-startér kuponové privatizace v Československu. Pro někoho je příkladem schopného obchodníka, pro jiné pak neméně schopným podvodníkem.
40.-41. PETRA BUZKOVÁ 148 b . Politička. Místopředsedkyně sociální demokracie a Poslanecké sněmovny, je typickou a populární představitelkou mladé generace politiků.
42.-43. RUDOLF ZAHRADNÍK 147 b . Fyzikální chemik, v současnosti předseda Akademie věd ČR. Autor stovek odborných článků především v zahraničních časopisech.
42.-43. JAN RUML 147 b. Politik. Bývalý disident a dlouholetý ministr vnitra Klausových vlád svého šéfa nakonec opustil a založil vlastní stranu. Ta však po slibném nástupu usnula.
44. MILOŠ ZEMAN 145 b. Premiér, šéf ČSSD . Nevýznamnou stranu dokázal dovést do Strakovy akademie. Jeho image je založena především na bonmotech, kterými častuje své protivníky.
45.-47. RICHARD FALBR 143 b. Profesionální odborář a politik. "Táta odborářů" a šéf jejich největší zastřešující organizace se nakonec odhodlal, přestal tajit své politické ambice a stal se senátorem.
45.-47. JIŘINA JIRÁSKOVÁ 143 b. Herečka, ředitelka Divadla na Vinohradech. Je výraznou postavou českého divadla a filmu. Poté se změnila v úspěšnou manažerku.
45.-47. JAROSLAV SVĚCENÝ 143 b. Je uznávaný český houslista střední generace. Kromě hraní klasického repertoáru se nebojí přesáhnout i k jiným žánrům.
48.-49. THEODOR PIŠTĚK 141 b. Malíř a filmový výtvarník, držitel Oscara za kostýmy k Formanově filmu Amadeus, člen Americké filmové akademie. Dlouholetý Formanův spolupracovník.
48.-49. VÁCLAV MALÝ 141 b. Do středu zájmu vrhla bývalého disidenta a současného biskupa role moderátora listopadového převratu. Je dnes jedním z mála populárních představitelů církve.
50.-52. JAN SAUDEK 138 b. Má pocit, že ve vlasti není prorokem. V západní Evropě uznávaný umělecký fotograf se v českých zemích rád vidí v roli provokatéra.
50.-52. VOJTĚCH CEPL 138 b. Jeden ze spolutvůrců české ústavy dnes působí v Ústavním soudu, instituci, která zachraňuje pověst české justice. Ztělesňuje anglosaské přirozené pojetí práva.
50.-52. IVAN M. JIROUS 138 b. Básník a neformální hlava českého undergroundu. Jeho zásluhy o rozšiřování prostoru svobody v normalizační ČSSR komunisté ocenili devíti lety vězení.
53. ANASTÁZ OPASEK 136 b. Opat břevnovského kláštera je důkazem, že i katolickou víru lze skloubit s humorem. Opasek, v 50. letech vězněný, v exilu pořádal srazy exkomunistů a jejich obětí.
54. PAVEL NEDVĚD 135 b. V současnosti asi nejlepší český fotbalista. Z pražské Sparty se dostal až do špičkového italského týmu Lazio Řím, kde se stal hvězdou. Jde mu to i v reprezentaci.
55.-56. JAKUB PUCHALSKÝ 130 b. Generální ředitel veřejnoprávní České televize . Pod jeho vedením prochází ČT mnoha změnami, kvůli některým je však kritizován.
55. - 56. TOMÁŠ HALÍK 130 b. Výřečný kněz dokáže vždy pohovořit o politice, Čapkovi i Frommovi. Je dalším z mála současných katolíků, kteří se těší oblibě svých bezvěreckých spoluobčanů.
57. EVA HERZIGOVÁ 128 b. Světově proslulá modelka, která se pokouší prorazit také na filmová plátna. Kvůli tomu se loni téměř neobjevila na scéně. Nedávno se vrátila a pořád vypadá velmi dobře.
58.-59. JIŘÍ STRÁNSKÝ 127 b. Spisovatel, překladatel, scenárista, v současnosti je předsedou Českého centra PEN klubu. V komunistických věznicích strávil téměř deset let života.
58.-59. JAN KASAL 127 b. Muž, který se ani po deseti letech v politice nezapsal výrazněji do veřejného povědomí. Jeho význam vyplývá z toho, že vládne jazýčku na politických vahách - lidovcům.
60. STANISLAV GROSS 126 b. Král žebříčků popularity je chodícím ztělesněním teorie, podle níž dnes oblibu nejsnáze získávají politici, kteří ovládli elastickou politickou mluvu.
61.-62. MILOŠ KUŽVART 125 b. Ministr životního prostředí na úřad nastoupil již v roce 1990, mezitím jej na čas opustil a vrátil se až jako šéf. K otázkám životního prostředí se vyjadřoval i v tisku.
61.-62. ANTONÍN KLIMEK 125 b. Historik, zabývá se především dějinami první republiky. Publikoval řadu knih, mezi nejznámější patří Boj o Hrad a Říjen 1918 vznik Československa.
63. PETR UHL 124 b. Statečný disident zakotvil v 90. letech na stránkách Práva. Ani vláda, která jej jmenovala zmocněncem pro lidská práva, nemůže doufat v jeho nadměrnou loajalitu.
64. LEO PAVLÁT 123 b. Ředitel Židovského muzea, před listopadem publikoval knihu pohádek na motivy Starého zákona a talmudu Osm světel. Po převratu působil i jako velvyslanec v Izraeli.
65. VÁCLAV BĚLOHRADSKÝ 122 b. Misionář liberalismu v českých zemích dbá na svoji pověst kontroverzního myslitele. Pendluje mezi Prahou a Terstem.
66. ONDŘEJ NEFF 121 b. Vydává internetový deník Neviditelný pes. V době protestu proti zvyšování tarifů Telecomu se účastnil vyjednávání, je autorem několika sci-fi románů.
67. JAN GRAUBNER 118 b. Arcibiskup olomoucký, metropolita moravský, místopředseda České biskupské konference. Jeden z nejvýraznějších představitelů katolické církve.
68.-71. VIKTOR PREISS 117 b. Herec, člen Divadla na Vinohradech. Svou hereckou zkušenost navíc předává studentům DAMU. Vítez poslední soutěže o nejpopulárnějšího herce na TV obrazovce.
68.-71. TOMÁŠ SOKOL 117 b. Muž rozhodné rétoriky na sebe poprvé upozornil, když chtěl coby pražský prokurátor zakázat KSČ. Na čas byl ministrem vnitra. Patří mezi nejschopnější advokáty.
68.-71. VIKTOR STOILOV 117 b. Vybudoval nejrenomovanější české knižní nakladatelství. Má to, co většině jeho konkurentů chybí - okruh publika, kterému je značka na obálce knihy jasnou zárukou kvality.
68.-71. JAN KAVAN 117 b. Muž, který v osmdesátých letech v emigraci bojoval za jednostranné odzbrojení Západu, bude brzy uvádět Českou republiku do Severoatlantické aliance.
72. VRATISLAV KULHÁNEK 116 b. Šéf představenstva největší tuzemské firmy - Škoda Auto. Šéfuje firmě, která je úspěšným příkladem privatizace zahraničním kapitálem.
73. EVŽEN TOŠENOVSKÝ 115 b. Dlouholetý primátor Ostravy, jeho úspěch je o to větší, že jako člen ODS vítězí v oblasti nakloněné levici. Začínal jako dělník v železárnách.
74. ELIŠKA WAGNEROVÁ 114 b. Předsedkyně Nejvyššího soudu se do ČR vrátila z emigrace. Eliška Wagnerová byla členkou ODA . Kritizuje svého předchůdce na soudu Otakara Motejla.
75. LIVIA KLAUSOVÁ 113 b. Ekonomka, manželka šéfa ODS a Poslanecké sněmovny Václava Klause. Na její loajalitu se bývalý premiér může stoprocentně spolehnout.
76.-78. VLADIMÍR RŮŽIČKA 112 b. Hrající legenda českého hokeje. Vrcholem jeho kariéry byly zimní olympijské hry v Naganu, kde byl kapitánem vítězného českého týmu.
76.-78. VLADIMÍR ŠPIDLA 112 b. Kdysi málo výrazný opoziční politik se stal místopředsedou vládní strany a vicepreiérem. Zeman říká, že jej Špidla jednou nahradí.
76.-78. PAVEL MERTLÍK 112 b. Místopředseda a nejmladší člen Zemanova kabinetu, má koordinovat činnost ekonomických ministrů. S ekonomickými ministry bývá často ve sporu.
79. JAROSLAVA MOSEROVÁ 110 b. Původní profesí lékařka a překladatelka (Dick Francis), po převratu vstoupila do politiky. Zastávala celou řadu důležitých funkcí.
80. LIBUŠE BENEŠOVÁ 108 b. Ze všech českých žen zastává nejvyšší státní funkci - je předsedkyní Senátu za ODS . Její kariéru urychlily změny v ODS na konci roku 1997.
81. TOMÁŠ KRAUS 107 b. Tajemník Federace židovských obcí. Patří mezi nejvýraznější představitele české židovské komunity. Byl znám věcným postojem v jednáních o restitucích.
82. JAN PINKAVA 106 b. Celosvětově uznávaný odborník na počítačovou animaci, jeho krátký snímek Geriho hra loni získal Oscara. Účastnil se i výroby celovečerního filmu Život brouka.
83. MICHAL VIEWEGH 104 b. Bývalý učitel se stal nejúspěšnějším českým mladým autorem 90. let. Selankovitý nadhled, s nímž vylíčil normalizační všednost, mu zajistil překlady do deseti jazyků.
84.-85. JOZEF CHOVANEC 102 b. Trenér fotbalové reprezentace. Byl úspěšný jako hráč Sparty i reprezentace. Jako kapitán federální reprezentace se na MS 1990 dostal až do čtvrtfinále.
84.-85. JIŘÍ ŠEDIVÝ 102 b. Náčelník generálního štábu, který chce armádě vtisknout akceschopnější tvář. Po převratu studoval na amerických školách, byl velitelem české jednotky IFOR v Bosně.
86.-89. STANISLAV DROBNÝ 100 b. Předseda Konfederace politických vězňů byl v letech 1949-62 vězněn pro "velezradu". V době pražského jara byl aktivním členem K 231.
86.-89. MARTIN KRATOCHVÍL 100 b. Po pádu Stehlíka , Junka a Soudka zůstává bývalý jazzman pro veřejnost jedním mála úspěšných českých milionářů.
86.-89. IVO MATHÉ 100 b. Muž, který vytvořil Českou televizi s jejími přednostmi i neduhy. ČT řídil v letech 1992-98. Když neuspěl v konkursu, z televize odešel a dnes je kancléřem na Hradě.
86.-89. JIŘÍ KOLÁŘ 100 b. Básník a malíř. Světovou proslulost získal především díky svým kolážím. Za jednu ze svých básnických sbírek získal cenu Jaroslava Seiferta.
90. TOMÁŠ JEŽEK 99 b. Pyšnil se malou a kuponovou privatizací, požívá pověsti roztržitého dobráka. Byl prvním pravicovým politikem, jenž se začal bít za práva malých akcionářů.
91.-92. PAVEL RYCHETSKÝ 97 b. Místopředseda vlády obdobnou funkci zastával i v prvním porevolučním kabinetu. Významně se podílel na tvorbě mnoha zákonů.
91.-92. PAVEL DOSTÁL 97 b. Ministr kultury patří k nejvýraznějším politikům ČSSD . Vděčí za to nejen vzhledu seladona, ale i píli, sjakou v tisku seznamuje veřejnost se svými originálními názory.
93. IVAN VESELÝ 96 b. Přední romský aktivista, radikální kritik českého rasismu. Ze svých aktivit financuje chod nadace, která například platí romským žurnalistům stáže v různých redakcích.
94. VÁCLAV GRULICH 94 b. Úřadující ministr vnitra. Z jednoho z aktérů známé "podsedické facky" se postupem času stal vcelku výkonný ministr. V současné době je nemocen.
95.-96. KAREL MALÝ 92 b. Od roku 1994 je rektorem nejproslulejší české vysoké školy - Univerzity Karlovy. Na její právnické fakultě působí jako profesor dějin práva a ředitel Ústavu dějin práva.
95.-96. JAROMÍR DUŠEK 92 b. Radikální odborář a člen vedení Českých drah. Svůj vliv a význam dokázal v negativním smyslu tím, že zastavil na několik dní železniční dopravu v Česku.
97. IVAN MEDEK 89 b. "...Hlas Ameriky, Vídeň." Strohý tón, jímž do éteru předčítal sdělení Charty 77 a VONS, nezměnil ani ve službách prezidenta. Nedávno však toto místo opustil.
98. LADISLAV ŠPAČEK 87 b. Prezidentův mluvčí splňuje všechny podmínky pro svou profesi. Dokáže vyhýbavě mluvit, umí mírně klamat, dělá svému šéfovi účinnou "zeď".
99. IVAN KOČÁRNÍK 85 b. Bývalý politik přesedlal do čela představenstva největší pojišťovny v ČR - České pojišťovny. Tento peněžní ústav měl v loňském roce čistý zisk přes 700 milionů.
100. MIROSLAV GRÉGR 84 b. Bývalý šéf Desty Děčín je ministrem průmyslu. Jeho vliv bude možno měřit státní podporou průmyslu: čím více peněz z rozpočtu, tím větší Grégrova váha v kabinetu.